Web v 6 jazycích s prodejem online kurzů na WordPressu

Často mi klienti kladou otázku, zda je WordPress vhodný pro jejich web. Odpověď zní většinou ano – WordPress se opravdu hodí na spoustu i poměrně rozsáhlý webů se spoustou funkcionalit.

Jako příklad mohu uvést nedávno dokončený web quastic.com, který jsem převzal po programátorovi, jenž se dostal na hranici svých možností a nevěděl jak dál.

Co takový web na WordPress umí

  • díky pluginu WPML podporuje neomezené množství jazyků
  •  na webu je možné vytvářet kurzy, které si uživatelé mohou kupovat
  • na tvorbu kurzů je použit LMS plugin LearnDash, je tedy možné vytvářet pokročilé kurzy s kvízy, postupným zvěřejňováním lekcí atd.
  • pro samotnou koupi kurzů je použit WooCommerce, který si výborně rozumí jak s WPML, tak s LearnDash, a je tedy možné si kupovat kurzy přes několik platebních bran a v několika měnách
  • při koupi kurzu je uživatel automaticky registrován do emailové kampaně na GetResponse a automaticky se mu vygeneruje licence k softwaru Quastic přes jejich API
  • u každého kurzu je možné si zvolit diskuzní fórum, do kterého uživatel získá přístup po koupi kurzu. Samotné fórum je řešeno pluginem BBPress

Použitím několika pluginů jsme tedy na WordPressu vytvořili během necelých dvou týdnů web, který nabízí spoustu funkcionalit a možností nastavení, skvěle funguje a je do budoucna rozšiřitelný.

V brzké době plánujeme ještě nasazení CDN, aby byl web bez problémů dostupný po celém světě. Nasazení CDN na WordPress budu věnovat samostatný článek v blogu.

Potřebujete-li web s pokročilými funkcionalitami na WordPressu, neváhejte mě kontaktovat.

Přidat komentář