WordPress a napojení na mapy.cz

UPDATE 2021: Plugin pro mapy.cz je nyní dostupný ke stažení zdarma

Pro web http://outdoortipy.cz/ jsem programoval plugin, který zobrazuje na mapě zájmové body, při využití API mapy.cz.

Zájmové body se při výchozím nastavení přidávají k detailu článku.

 

map1

 

Pro každý bod je k dispozici možnost zvolit kategorii, do které patří, a  kategorie bodů je možné jednoduše přidávat, editovat a zvolit odpovídající ikonu.

 

map3

map2

 

V detailu článku se pak automaticky zobrazuje mapa se zvýrazněným hlavním bodem a všemi ostatními body. Pro zobrazení mapy je možné použít také shortcode, který umožňuje zobrazení markerů jen z jedné kategorie.

Vytvořil jsem také stránku s nastavením základních vlastností pluginu.

 

map4

 

Body na hlavní mapš je možné filtrovat dle kategorií a také lze zapínat a vypínat jednotlivé vrstvy mapy.cz. Výsledek propojení WordPress a mapy.cz pak vypadá takto:

 

map5

 

To vše za použití standartů pro programování WordPress a samozřejmě upgrade-safe. Pokud byste měli o podobnou nebo jinou funkcionalitu zájem, neváhejte mě kontaktovat..:-)

1 Comment

  1. Alois Filip on 15.3.2020 at 23:51

    Dobrý den, Václave,

    narazil jsem na tento Váš příspěvek a chtěl bych se zeptat, zda máte zkušenost se zobrazením / integrací mapy.cz do WordPressu, který využívá šablonu Futurio (https://futuriowp.com/) a Elementor pro WYSIWYG editaci stránek (obě věci ve free verzi). Snažím se do stránky integrovat mapu pomocí Mapy.cz API, ale neúspěšně. Cílový kontejner (div) zobrazí jen copyrightový text, logo Mapy.cz, ale jinak zůstane prázdný – nezobrazí se mapové podklady. Jednotlivé tiles ve stránce ale načtené jsou, jen jsou zřejmě nějak špatně pozicované nebo jsou někde kolidující styly. Nesetkal jste se s tím někdy?

    Díky za jakékoliv tipy.

Přidat komentář