5 tipů na zrychlení webu WordPress

Poslední dobou se na mě obrací stále více klientů, kteří chtějí zrychlit web na WordPressu.

1. Server

Nástrojů na optimalizaci rychlosti WordPressu je mnoho, ale většinou je největším limitem rychlosti server, na kterém je web provozovaný. Příkladem může být např. web kuponer.cz, který běžel na hostingu Wedos. Pouhým přesunem na optimalizovaný server, bez jakékoli další optimalizace, se načítání webu zrychlilo z cca 10s na 1s.

2. Velikost médií

Zásadní vliv na rychlost WordPressu má také velikost obrázků – velmi důležitá je volba správného nástroje na kompresi obrázků – pluginů pro WordPress existuje spousta, nejlepší z nich je plugin, který používá API TinyPNG – Compress JPEG & PNG Images a který se postará o optimalizi obrázků. U webů, na kterých už je hodně médií, se vyplatí zkomprimovat média offline a nahrát zpět na server.

3. Plugin na cache

Důležité je samozřejmě i správné nastavení pluginu na cache – nejčastěji používám WP Super Cache, W3 Total Cache a WP Fastest Cache.

4. Nginx

Často účinnější než pluginy je nastavení cache přímo na serveru – správně nastavená cache společně s Nginx namísto Apache a použití PHP7 dokáže opravdové zázraky.

5. Úprava šablony / pluginů

Jsou šablony a pluginy, které myslí na co nejlepší výkon, a pak je spousta těch, které web zpomalují. Optimalizací použitých pluginů a šablony nebo jejich úpravou lze dosáhnout obrovského zrychlení načítání webu.

Pokud potřebujete zrychlit web WordPress, neváhejte mě kontaktovat.

Přidat komentář