Jak dlouho trvá vytvoření webu na WordPressu

Rádi byste měli web na WordPressu a zajímá Vás, kolik času je potřeba pro jeho vytvoření?

Odpověď je jednoduchá: záleží na spoustě věcí…:-)

Cest pro vytvoření webu za použití systému WordPress je mnoho:

Klient si sám koupí hosting, doménu…

…nainstaluje podle tutoriálu WordPress, koupí si šablonu a stráví den s její instalací. Toto ho stálo již cca 2500,- Kč plus strávený čas. Dalších několik dní stráví tím, že se  pokouší zorientovat v zakoupené šabloně, která je celá anglicky.

Po měsíci má web, který víceméně funguje, ale má spoustu problémů (protože běží na tom nejlevnějším hostingu, 15,- Kč/měsíc za hosting je přece skvělá cena), má problém s bezpečností (potřebuji přidat to a to, tak nainstaluji první plugin, který najdu) a nefunguje zdaleka tak, jak si klient představoval.

Celkový čas – měsíc až pů roku

 

Klient zadá tvorbu webu nejlevnějšímu programátorovi, kterého sežene…

…tento programátor udělá to samé, co klient v předchozím příkladu – koupí nejlevnější hosting, nějakou šablonu, obojí nainstaluje (to mu jde výrazně rychleji něž klientovi, protože už to přinejmenším jednou dělal), web naplní obsahem. Stráví s tím několik dní – nemá zkušenosti s komunikací, a tak se tvorba webu táhne. Klient chce udělat nějaké úpravy, programátor je udělá přímo do hlavní šablony (protože neví, co to je child-theme a hooky), čímž znemožní aktualizace šablony a pluginů. Klient není spokojený, programátor přestává komunikovat.

Klient má po měsíci web, který je neaktualizovatelný, je pomalý (viz. výše), má bezpečnostní problémy (viz. výše) a programátor zmizel.

Celkový čas – měsíc až půl roku

Klient zadá práci kvalitnímu programátorovi WordPress…

… zavolá mu, programátor pochopí o co jde, a dle zadání klienta vytvoří web na první dobrou. Tvorba jednoduchého prezentačního webu se pohybuje v řádu hodin / dní v závislosti na stavu podkladů, tvorba složitějších webů a eshopů cca okolo měsíce (napojení na platební brány, import produktů, customizace atd.). Klient má web, který je rychlý (protože kvalitní WordPress programátor používá kvalitní hosting), bezpečný (child-themes a filtry jsou samozřejmostí) a podporovaný – kvalitní WordPress programátor se svými klienty komunikuje, díky svým zkušenostem nabízí lepší řešení, než která vymyslel klient a o web na WordPressu se stará.

Celkový čas – 1 den až měsíc, dle složitosti projektu

Nevěříte?

Např. realizace webu mojeuspora.cz probíhala takto: v 15h klient zavolal, že by potřeboval web, ve 21h poslal podklady, ve 22:30 jsem mu posílal přístupové údaje k jeho novému webu nasazenému na jeho doméně.

Pokud máte zájem o web na WordPressu, který funguje a o který se nemusíte sami starat, neváhejte mě kontaktovat

 

Přidat komentář